Створено перший "штучний лист"

Професору Массачусетського технологічного університету Деніелу Носера вдалося створити "штучний лист" - прилад, що під дією сонячного світла здатен ефективно розкладати воду на кисень та водень. Носера презентував свої результати під час щорічного з'їзду Американського хімічного товариства (ознайомитися з його доповіддю можна на сайті цієї організації).

Artificial leaf

Прототип штучного листа. Фото авторів дослідження.

 

 

 

Пристрій являє собою пластину розміром з кредитну картку, виготовлену з кремнію та деяких інших (за словами Носера, недорогих) матеріалів, які вчений вирішив в доповіді не називати. Пристрій розміщується в резервуарі з водою, де під впливом сонячного світла розкладає воду на водень і кисень. Отримані речовини пізніше можна використовувати для одержання електричного струму (наприклад, в паливних елементах).
Носера підкреслює, що запропонована ним схема не є новою - подібні пристрої створювались ще 10 років тому. У свою чергу головним досягненням він називає зниження вартості виробництва (у перших пристроях використовувалися дорогі матеріали), а також створення ефективного і недорогого каталізатора на основі нікелю і кобальту, який значно прискорює багато хімічних процесів всередині листа. Крім цього, Носера вдалося зробити пристрій довговічним - він працює протягом 45 годин без зниження потужності.
Отримання водню в промислових масштабах є однією з умов переходу до так званої водневої енергетики - повсюдного використання водню замість вуглеводнів. При спалюванні водню виділяється вода, що в теорії (якщо будуть створені відносно нешкідливі для навколишнього середовища способи отримання водню) робить нову енергетику безпечнішою для навколишнього середовища.
Матеріали з сайту Lenta.ru

Comments:

blog comments powered by Disqus