Несподіваний результат займання водневого автомобіля

Hydrogen (left) and gasoline (right) car explosion 

 

У якому автомобілі ви воліли б опинитись? Займання бензинового автомобіля (праворуч), що тривало більше двох хвилин, сильно відрізняється від  займання подібної машини на водневому паливі (ліворуч). 

 

Відео- документи про наслідки  займання автомобілів на бензині і на водневому паливі

 

У 2001 році у Флоріді вночі був проведений незвичайний і показовий експеримент. Доктор Майкл Суейн за підтримки університету Майамі в Корал Гейблс спробував змоделювати  займання двох автомобілів, одне з яких сталося  через пробоїну  довжиною 1/16 дюйма в паливній системі, а інше - витоком водню через коннектор. Експеримент був знятий на відео, щоб засвідчити наслідки займання, викликаного витоком водню. Як видно з фотографій (див. нижче) занепокоєння споживачів з приводу безпеки водневого палива є дещо необгрунтованим. 

 

 

 

Вогонь зрештою знищив другий автомобіль, залишивши тліючу купу обвугленої сталі та розплавленого скла, пожежа у водневому автомобілі припинилася менш ніж через дві хвилини. При цьому машина залишилася, по суті, неушкодженою. Фактично, температура всередині автомобіля не піднімалася вище 67 градусів. 

У "Моделюванні ситуації витоку палива"  Fuel Leak Simulation [pdf] Доктор Суейн вказує, що, тоді як займання бензину почалося в результаті невеликого ушкодження паливної системи, для займання водню потрібна повна відмова чотирьох окремих систем безпеки одночасно, що вкрай маловірогідно.  

І все-таки справжня перевірка - це звичайна автомобільна аварія. Чи вибухне бак з воднем у разі зіткнення? Поки що EV World невідомо про факти моделювання зіткнень автомобілів на водневому паливі. Але ми припускаємо, що, оскільки в сучасних моделях бак з високим тиском (350-700 бар) розміщений ближче до середини автомобіля, ніж до задньої осі, де бак знаходиться у більшості бензинових машин, вірогідність вибуху бака менша. 

Крім того баки в сучасних автомобілях на водневому паливі вкриті оболонкою з вуглецевого волокна і кевлара, тоді як бензинові баки – всього лиш сталеві місткості. Оскільки дослідження не стоять на місці, ми сподіваємося, що скоро можна буде побачити подібне відео про зіткнення водневих автомобілів. Коли ми його побачимо, обов'язково покажемо тут на VWorld.Com.

 

Gasoline and hydgrogen car explosion
Фотографія 1 - Час: 0 хвилин, 0 секунд - Автомобіль на водневому паливі ліворуч, машина на бензині - праворуч. 

Gasoline and hydgrogen car explosion
Фотографія 2 - Час 0 хвилин, 3 секунди - Відбувається займання обох палив. Швидкість витоку водню 60 кубічних метрів. Швидкість витоку бензину в 680 мл за хвилину. 

Gasoline and hydgrogen car explosion
Фотографія 3 - Час: 1 хвилина, 0 секунд - Потік водню зменшується, фото бензинового автомобіля збільшено. 

Gasoline and hydgrogen car explosion
Фотографія 4 - Час: 1 хвилина, 30 секунд - Потік водню майже вичерпався. Фото машини на бензині показане майже на повний екран. 

Gasoline and hydgrogen car explosionФотографія 6 - Час: 2 хвилини, 20 секунд - Сильна пожежа усередині машини, язики полум'я з вікон доходять до кришки багажника. 

 http://evworld.com/

Переклад: Колодич Анна 

Comments:

blog comments powered by Disqus