Перспектив симбіозу суперконденсаторів та паливних елементів

Іоністори, також відомі як “ультраконденсатори”, "суперконденсатори" або "конденсатори з подвійним електричним шаром (EDLCs)" являють собою клас дуже потужних пристроїв для зберігання енергії, які функціонально еквівалентні будь-якому іншому відомому типу конденсаторів. На відміну від звичайних електролітичних конденсаторів, суперконденсатори складаються з високопористих матеріалів, таких як активоване вугілля. Величезна питома поверхня останніх (до 2000 м2 / г) дозволяє досягти ємності на рівні  тисяч фарад.

Поєднання паливного елемента з суперконденсаторами може забезпечити  ефективний блок живлення. Дійсно, паливний елемент має, мабуть, найбільшу питомою щільність енергії на одиницю маси (близько 950 Вт ∙ год / кг), серед відомих рішень для зберігання енергії. З іншого боку, його потужність досить низька і зазвичай не перевищує 0,1 кВт / кг. На відміну від цього, суперконденсатори демонструють  дуже високу потужність (до 90 кВт / кг у разі суперконденсаторів Yunasko), але їх питома густина  енергії 3-5 Вт ∙ год / кг є досить низькою для багатьох використань. Одним з прикладів поєднання паливних елементів та суперконденсаторів було продемонстровано компанією Honda кілька років тому - див. діаграму нижче.
 
Ultracapacitors and fuel cells

Інженери Honda поєднали паливний елемент та суперконденсатори в одному електромобілі . Коли машина прискорюється, велика потреба двигуна в потужності задовольняється за рахунок модуля суперконденсаторів, в той час як паливний елемент заряджає супераконденсатори і забезпечує енергією електромобіль у крейсерському режимі. Під час гальмування енергія   ефективно рекуперується  за рахунок модуля суперконденсаторів. До речі, подібні системи відновлення (рекуперації) кінетичної енергії (KERS) з використанням модуля суперконденсаторів нещодавно було представлено компанією Mazda (поки що в поєднанні із звичайним ДВЗ).

Безсумнівно, суперконденсатори мають великий потенціал у галузі зберігання енергії. Завдяки унікальним характеристикам потужності і короткого часу заряду / розряду (порядка секунди), суперконденсатори допоможуть  змістити парадигму від масовогу використання двигунів внутрішньюго згорання до глобальної електрифікації транспортних засобів.

Стаття підготовлена YUNASKO
YUNASKO – це компанія, що працює в області розробки і виробництва суперконденсаторів. Суперконденсатори Yunasko мають питомі   характеристики, що  перевершують існуючі аналоги конкурентів. Щоб дізнатися більше про принципи роботи суперконденсаторів, перейдіть на сайт компанії .

Comments:

blog comments powered by Disqus