Звіт зі Всесвітньої конференції з водневої енергетики WHEC2016

У червні 2016 року в іспанському місті Сарагоса пройшла Всесвітня Конференція з Водневої Енергетики WHEC2016. На заході було 800 осіб з 60 країн світу. Було показано 400 презентацій організованих в 8 паралельних сесіях, на яких були представлені останні новини зі світу водневої енергетики. Українці також були присутні на цій конференції.
Все, що відбувається на конференції підтверджувало той факт, що водневі технології готові і вони почали поширюватися по всьому світу. Нижче ми наводимо кілька прикладів, щоб довести це.

WHEC2016 H2 cars

 


Директор загальноєвропейської програми по паливним елементам і водню Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking (FCH JU), Барт Бьебьюік (Bart Biebuick), повідомив, що в рамках їхнього проекту вони вже впровадили> 1500 водневих машин (FCEVs) і 49 водневих заправних станцій (HRSs ). У найближчому майбутньому очікується ще більша кількість автомобілів і станцій. Крім того, незабаром вони будуть мати 140 водневих автобусів в рамках нового демонстраційного проекту Jive. Число міні-ТЕЦ установок на топлівихних елементах збільшилася до 2000 по всій Європі. Сумарна потужність електролізерів, що використовуються для переказу надлишків електроенергії в газ (Power-to-gas) тільки в рамках програми FCH JU була збільшена до 6 МВт.

 

Директор японської Групи розвитку нових енергетичних та промислових технологій (New Energy and Industrial Technology Development Organization (NEDO)), Ейдзі Охіра (Eiji Ohira), повідомив, що японський уряд затвердив план енергетичної стратегії. Вони очікують, що до 2020 року вартість водню стане нижче, ніж вартість палива для гібридних транспортних засобів. До цієї дати вони планують випустити на дороги країни 20000 водневих Toyota Mirai. В даний час Японія має 77 станцій, більше, ніж у всьому ЄС.

Директор з комунікацій Каліфорнійського партнерства чистих видів палива, Кріс Уайт (Chris White), повідомила, що Каліфорнія має 19 відкритих водневих станцій. Вони знаходяться під постійним моніторингом, і їх статус можна знайти на порталі m.cafcp.org, так що клієнти можуть перевірити наявність водню в будь-який час. Партнерство розраховує, що Каліфорнія матиме понад 100 станцій в 2020 році.

Ерік Денхоф (Eric Denhoff) з Канадської асоціації водню і паливних елементів (Canadian Hydrogen and Fuel Cell Association) повідомив, що Китай замовив 300 водневих автобусів у компанії Ballard. Це величезний стимул для індустрії водневих автобусів. Він також зазначив, що наявність заправних станцій на H2 більше не є проблемою, тому що компанія Greenline Innovation сконструювали свою вже 200-у водневу станцію.

Головний технічний директор ITM Power, Саймон Бурне (Simon Bourne), показав, що 20% від вітрової потужності Сполученого Королівства (від загальних 1000GW) було втрачено в 2015 році. У грошовому вираженні, в 2014-2015 більше £ 1 млрд було витрачено на балансування електромереж, тому як збільшення швидкості обертання вітрових турбін змінює частоту в мережі. Рішення полягає в тому, щоб використовувати цей надлишок енергії, наприклад, в електролізерах. Вони дуже ефективні і швидко реагують на перепади в електромережі. Отриманий водень можна змішувати з природним газом шляхом подачі його в газові мережі.

Примітка: в 2015 UKHSA провели масштабне дослідження впливу підмішування водню в газові мережі. Вони прийшли до висновку, що не було помічено ніякого негативного впливу при додаванні до 20% Н2 в газопровід. Така газова суміш не впливає на труби і не створює проблем безпеки. Оскільки ємність газових мереж в п'ять разів більше ємності електромереж, вона є ідеальним рішенням, щоб прийняти надлишок чистої енергії у вигляді газоподібного водню.

WHEC2016 presentations

Під час конференції, Міжнародна асоціація з водневої енергетики (IAHE) провела нараду національних водневих асоціацій світу. Були присутні більше 40 країн, в тому числі Україна, яка була представлена ​​нашої Асоціацією. Кожен учасник представив новини про текущуей діяльності та перспективи. Ми використовували цю можливість щоб поспілкуватися з нашими сусідами з Румунії і Польщі і дізнатися про їхній досвід у розвитку водневого руху.

До речі, якщо ви студент чи молодий науковець, то членство в IAHE для вас безкоштовно.

На конференції були набагато більш цікавих подій. Так багато, що неможливо охопити все в одній короткій статті.
Ви можете переглянути файли презентацій більшості пленарних виступів за цим посиланням.

В'ячеслав Згоннік

Comments:

blog comments powered by Disqus