Boeing продемонстрував прототип водневого безпілотника

Американський авіабудівний концерн Boeing  продемонстрував  перший прототип висотного безпілотного літального апарату Phantom Eye, який здійснюватиме польоти на водневому паливі, повідомляє Flightglobal. Викатка безпілотника відбулася 12 липня 2010 року в місті Сент-Луїс, штат Міссурі. Очікується, що  у вересні  цього  року почнуться наземні випробування апарату, а перший політ тривалістю 4-8 годин відбудеться в першому кварталі 2011 року.

 

В© Boeing

Водневий безпілотник Phantom Eye. Зображення з сайту boeing.com

 

 

 

 

Створений компанією Boeing безпілотник має розмах крил 45,72 метри. Phantom Eye зможе здійснювати польоти на висоті до 19,8 тисяч метрів на швидкості до 150 вузлів (278 кілометрів на годину). Тривалість польоту БПЛА становитиме близько чотирьох діб. Безпілотник зможе перевозити обладнання масою до 204 кілограмів. Особливість Phantom Ray полягає у використанні двох 2,3-літрових двигунів Ford, які спочатку були спроектовані для автомобіля Ford Ranger.
Робота над створенням водневого безпілотника просувається досить швидко - у березні 2010 року Boeing оголосив про початок складання першого прототипу Phantom Eye. Планується застосування технології "стелс" у корпусі безпілотника з метою зменшення помітності Phantom Eye в різних діапазонах хвиль. Крім Phantom Eye Boeing також створює ударний стелс-безпілотник Phantom Ray. Перший політ цього апарата запланований на кінець 2010 року.
Джерело: Lenta.ru

Переклад: Клодич Анна

Comments:

blog comments powered by Disqus