Перша в світі яхта на водневому паливі

Парусна яхта, названа «Zero CO2», стала першою в світі яхтою на водневому паливі з повністю інтегрованої лабораторією для вивчення забруднення навколишнього середовища в Середземномор'ї.

hydrogen powered yacht  

 

 

 

Мета проекту Zero CO2 - проплисти навколо Середземного моря, використовуючи допоміжний двигун, що не виділяє в результаті своєї роботи вуглекислий газ (бензинові двигуни широко використовуються в яхтах для всіх маневрів у портах). Яхта була вперше представлена на Паризькій виставці човнів у грудні 2009 року. Судно довжиною 12 м було побудовано компанією RM на верфі Ла-Рошель, яхта оснащена електромотором на водневих паливних елементах, розробленим компанією CEA Liten в Греноблі.
Завдання проекту Zero СО2 - випробування човна, що працює за допомогою екологічно чистих технологій водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії. Після успішного проходження першого випробування в Лак-дю-Бурже у Савойя, Франція, човен знову перевіряється в Середземному морі. Після цього яхта відправиться вздовж південного узбережжя Франції та попрямує до Корсики, Сардинії, Сицилії, Тунісу, Криту, Туреччини, берегів Греції, Чорногорії, Хорватії, італійського узбережжя, Іспанії та Балеарських островів та завершить подорож у Марселі в кінці 2010 року.
Детальнішу інформацію ви знайдете на офіційному сайті http://www.zeroCO2sailing.com

Переклад: Колодич Анна

Comments:

blog comments powered by Disqus