Нікола Мотор побудує 364 водневі станції для своїх вантажівок

У червні 2016 року компанія Нікола Мотор оголосили про розробку першої вантажного напівпричепа на водневих паливних елементах з додатковим акумулятором. Цей проект пригорнув увагу громадськості через його ефективність і потенціал радикально поліпшити викиди. Навіть до того, як був показаний працюючий прототип, вони отримали 7300 попередніх замовлень. Цікавим є той факт, що на початку компанія планували зробити вантажівку лише електричною, але швидко зрозуміли, що без використання водню у неї не буде необхідної автономії а ціна буде зависокою. Після цього вони анонсували, що їхня модель буде працювати на водні, а батарея буде лише як запобіжний засіб.

У грудні 2016 року фірма представила свою першу працюючу модель потужного вантажного автомобіля, який може проїжджати на одній заправці від 1300 до 1900 км з навантаженням в 33 тони.

thumb nikola one unveiling event7

Крім того, Нікола розкрили свої плани з будівництва 364 водневих заправок по всій території США. Вони планують почати спорудження нових станцій в січні 2018 року, і, як очікується, перші відкриються до кінця 2019. Станції будуть доступні для інших автомобілів на паливних елементах, а час дозаправки вантажівки не буде перевищувати 15 хвилин. Водень буде вироблятись з використанням електроенергії з сонячних станцій і буде абсолютно екологічним та сталим. 

Цей амбіційний проект дасть великий поштовх розвитку водневої промисловості.

Comments:

blog comments powered by Disqus