Виробництво водню з сірководню Чорного моря

Щодня в Чорному морі в результаті життєдіяльності сульфатредукуючих бактерій утворюється близько 10000 тонн газу H2S, а запас розчиненого у воді H2S оцінюється в 4587 млн тонн. Водень може бути отриманий шляхом простого розкладання H 2S. Чорне море - еліптичне водоймище, що займає акваторію в 423 000 км2. Середня глибина 1263 м, передбачуваний загальний обсяг  534 000 км3. Чорне море - унікальне, оскільки морська вода анаеробна на 90%. Ця анаеробна морська вода містить сірководень, вироблений сульфатвідновлювальними бактеріями. Кордон розмежування анаеробного і аеробного шару води знаходиться на глибині близько 200 м. Глибше 150-200м поступово зростає концентрація H2S до 1 км, на глибині близько 1,5 км досягається майже постійне значення 9,5 мг / л.

Reservoir of dissolved H2S in the Black Sea
   
Розрахована кількість H2S, розчиненого у воді Чорного моря.

Сірководень має потенційну економічну цінність, адже його можна розкласти на водень і сірку, які широко використовуються в промисловості. Є кілька способів розкладання H2S, в тому числі термічний, термохімічний, електрохімічний, фотохімічний і плазмохімічних методи, які знаходяться на різних стадіях розробки. Ці процеси можуть бути пристосовані для великомасштабного виробництва.

Для застосування вищезазначених методів для розкладання H2S необхідна електроенергія. Однак кількість необхідної енергії менше, ніж та, яку можна отримати за допомогою водневих паливних елементів. Це означає, що невелику частку від загальної кількості виробленого водню можна використовувати як джерело електроенергії для живлення водневої установки.
Робота моделі такої установки, що використовує деякі з існуючих технологій, була проаналізована - модель показала гарні результати, доводячи доцільність її використання для великих пробних проектів.
Ми готові співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами для удосконалення технології виділення сірководню та розробки процесів, які використовуються для виробництва водню з води Чорного моря. Члени нашої команди мають багатий досвід у веденні проектів в українських економічних умовах. Вони можуть запустити цей проект через певний відрізок часу.
Якщо Ви хочете взяти участь у цьому проекті як інвестор або член нашої команди, якщо у вас є гарні ідеї, якими ви хотіли б поділитися, зв'яжіться з нами, використовуючи цю контактну форму.
Завантажити буклет "Потенціал Чорного моря у виробництві водню" (PDF, 8 Mb, Англ.)

Comments:

blog comments powered by Disqus