Ресурсо- та енергозбереження є нагальними проблемами сьогодення. У будь-якому напрямку науки чи техніки це питання актуальне.
Порошкова металургія – це постійно й швидко прогресуюча технологія. Тільки Європейський ринок порошкової металургії має річний обіг у 6 мільярдів євро, а річний світовий обсяг виробництва порошкових металів більше мільйона тон.
Здебільшого завдяки зниженню собівартості, вироби порошкової металургії знайшли найбільше застосування (близько 80%) в автомобілебудуванні. Основні переваги виробів порошкової металургії - найвищий відсоток утилізації первісного сировинного матеріалу (більше 95%) та найнижчий рівень питомої енергії для виробництва кінцевого продукту.
Індія має поклади надзвичайно чистих за домішками природних гематитових залізних руд. Зараз це дуже важливо, адже попит на порошки губчастого типу високий, а природні ресурси вихідної сировини – чистої руди - виснажуються, видаляти ж домішки нижче певної межі економічно дуже витратно.
Головним в технології є конвейєрні печі особливої конструкції, на яких і тільки на таких, можливо реалізувати рециркуляцію надлишкового водню, який необхідно подавати в піч для забезпечення відновлення оксидів заліза. У свою чергу рециркуляція водню дозволяє знизити питомі витрати водню в 2-3 рази, ніж у будь-якому іншому процесі.
Будівництво заводу тривало з 2006 по 2009 рік. Головним виконавцем робіт в Індії була індійська печебудівна компані “Fluidtherm technology”, а головним науковим експертом, відповідальним за технологію та її реалізацію безпосередньо на місці призначено Федорова Д. М. Було пройдено довгий і тернистий шлях від моменту підписання контракту до виробництва перших тон порошку – бюрократичні перипетії, численні фахові дослідження за підтримки колег, презентація результатів цих досліджень на ряді конференцій, перший авральний запуск печі власної розробки, вирішення проблеми роботи печей в умовах постійних перебоїв електропостачання, тощо. І, нарешті, все це привело до успішного проходження попередніх приймальних іспитів до 1 січня 2010 року, було доведено надійність технології, виробили перших 20 тон порошку. До цього часу подібна технологія не була реалізована у такому масштабі будь-де в світі.
Вітаємо українських фахівців з успіхом у такому нестандартному та актуальному проекті!
Comments: