Наша презентація у Європейській Водневій Асоціації в Брюсселі

Під час зустрічі з Європейською Водневої Асоціацією (EHA) в Брюсселі, на якій також був присутній представник Місії України при ЕС, співзасновник Українського Об'єднання Воднева Енергетика (UAHE) В. Згоннік дав презентацію про ситуацію водневої енергетики в Україні.
У своїй презентації він розповів, що зниження енергетичної залежності та підвищення енергетичної ефективності є двома основними цілями енергетичного сектора в Україні. Протягом останніх років, в країні був зареєстрований швидкий ріст використання поновлюваних джерел енергії. Їх інтеграція з водневими технологіями дозволить збільшити їх ефективність.
Він розповів, що UAHE була створена в 2009 році фанатами ідей водневої економіки. Основна мета Об'єднання полягає в інформуванні населення про перспективи використання водню та поєднання зусиль фахівців, що працюють у цій галузі. Веб-ресурс http://UAHE.net.ua регулярно публікує актуальні новини та статті українською, англійською та російською мовами. 
ehalogo.png
 

Цього року, в рамках асоціацію з Європейським Союзом, Україна приєдналася до програми фінансування ЄС Horizon2020. Це дозволить українським дослідникам брати участь у спільних наукових програмах з лабораторіями ЄС і отримувати фінансування на свої науково-дослідні проекти. На даний момент в Україні діє багато проектів в області водневих технологій. Більше 60 дослідницьких груп взяли участь у минулій Цільовий Дослідницької програмі, організованій Національною Академією Наук. Починаючи з цього року, всі дослідники зможуть взяти участь у грантах від програми Horizon2020.

Під час зустрічі було запропоновано організувати робочу групу при одному з міністерств України для прискорення впровадження водневих технологій в Україні. Цій групі необхідно буде перевірити відповідність водневих норм безпеки та галузевих стандартів України з нормами ЄС. Інші питання, такі, як ліцензування для будівництва та експлуатації, сертифікації водневого обладнання, створення квот або спеціальних бюджетних платежів повинні бути вивчені робочою групою з метою сприяння якнайшвидшому впровадженню водневих технологій в Україні.
 

Comments:

blog comments powered by Disqus