Париж робить ставку на водневі технології

У грудні 2015 року у Парижі пройшла кліматична конференція COP21. Майже увесь світ - 150 глав держав і урядів країн взяли в ній участь. Одним з основних напрямів зустрічі було питання зменшення споживання викопних видів палива для зменшення їх негативного впливу на навколишнє середовище. Водневі технології ідеально підходять для цієї місії. Саме тому увага відвідувачів конференції була прикута, окрім інших, до водневих проектів, запуск яких відбувся під час цієї події.

Водневі технології були презентовані для всіх відвідувачів конференції COP21 у виставковому центрі Гран Палє на Єлисейських полях у центрі Парижу.

COP21 Grand Palais

Водневе таксі перед виставковим центром Гран Палє

 

 

На цій відомій світлині ми бачимо перші моделі літаків, які були виставлені у Гран Палє під час всесвітньої виставки у Парижі трохи більше, ніж сто років тому.

vintage color photos paris albert kahn 131 880

Зараз у Гран Палє виставляються досягнення водневої індустрії, які без сумніву стануть технологіями майбутнього.
Там була представлена Французька Воднева Асоціація, яка об’єднує більше 60 фірм та дослідницьких установ, які працюють над водневими проектами. Фірма Pragma Industries презентувала свій водневий велосипед, на якому можна проїхати 100 км без жодних зусиль. Станція прокату таких велосипедів вже працює на березі океану у місті Біаріц.

COP21 hydrogen bike

Фірма Symbio FCell показала свою систему для збільшення автономії електромобілів. Вони встановлюються на електричні вантажні Renault Kangoo. Зазвичай, автономії батареї у таких машинах не вистачає для типового дня роботи служб доставки. Вони потребують запасу ходи на 300 км, у той час, коли електричні авто можуть проїжджати лише 150. Встановлення водневих систем для збільшення автономії електромобілів дозволяє подвоїти їх запас ходи.

COP21 Symbio FCell

Такі вантажівки вже використовуються поштою Франції у місті Гренобль, і відтепер будуть доставляти пакунки и Парижі, так як під час конференції COP21 фірма McPhy встановила водневу заправку для таких авто. Ця заправка вже обслуговує дюжину електромобілей, оснащених водневими збільшувачами автономії. Протягом наступних років планується, що їх кількість досягне декількох сотень.
Найбільш вражаючим став запуск водневих таксі та водневої заправки для них від компанії Air Liquide. Вже зараз ви можете проїхатись у водневому таксі по вулицях Парижу! Фірма Хайп (Hype) оперує п’ятьма водневими Hyundai ix35 та планує придбати наступного року ще 70 таких авто.

COP21 hydrogen taxi

Водневі технології відповідають всім необхідним умовам для впровадження їх у повсякденне життя. Наведені тут приклади яскраво це демонструють. Можна очікувати, що у наступні роки кількість різних водневих проектів буде збільшуватись з наростанням швидкості.
В’ячеслав Згоннік, UAHE. Репортаж для сайту renewable.com.ua

Comments:

blog comments powered by Disqus