Цільова програма України з розвитку водневої енергетики

На даний момент в Україні функціонує національна цільова програма «Фундаментальні проблеми водневої енергетики», метою якої є комплексні дослідження в області виробництва, зберігання та транспортування водню. Мета програми полягає в розгляді ключових наукових і технологічних проблем водневих паливних технологій та пов'язаних з ними видів діяльності, а також об'єднанні зусиль вчених з кращих українських дослідницьких інститутів і виробничих підприємств.

 

hydrogen_toyota.jpg

 

 

На сайті Програми надана структурована інформація по всіх українських науково-дослідним групах, які займаються тематикою водню, а також контактну інформацію ключових вчених і керівників проектів, що беруть участь в проектах з вивчення теоретичних та прикладних аспектів виробництва і застосування водневого палива.
 
За словами представника українського консалтингового агенства, що спеціалізується на інноваційних технологіях - «СайМакс» - к.х.н. Андрія Бувайло, "В той час як воднева тематика в Україні відчуває суттєву нестачу фінансування з внутрішніх державних джерел, існують інтригуючі можливості залучення зарубіжних грантів, особливо в світлі загального євроінтеграційного фокуса України та недавніх кроків по асоціації з ЄС. Для цього необхідне посилення співробітництва вітчизняних наукових команд із зарубіжними партнерами, і саме по собі існування такої національної комплексної програми, як «Фундаментальні проблеми водневої енергетики» може істотно полегшити українським фахівцям в області водневої енергетики налагодження контактів з зарубіжними колегами".
 
Серед можливостей, можна відзначити програму ГОРИЗОНТ 2020, яка пропонує значну кількість фінансованих тем, у тому числі, проекти з енергетики та енергетичної інфраструктурі, створенню «розумних» мереж (smart grids) та екологічного транспорту.
Враховуючи загальний європейський вектор розвитку економіки України, зараз представляється серйозна можливість заручитися фінансовою і ресурсною підтримкою Європейських наукових і промислових організацій, розширити міжнародну присутність і вийти на міжнародні ринки зі своїми інноваційними продуктами і рішеннями.
 

Comments:

blog comments powered by Disqus