Над розробкою нових матеріалів для акумулювання водню працює інженер Інституту металофізики ім. Г. Курдюмова НАН України, кандидат технічних наук Володимир Дехтяренко. Його була визнана винаходом року і отримала першу премію на конкурсі науково-технічних розробок молодих науковців у рамках міжнародного дискусійного заходу "Science - Society - Personality" ("Наука-Суспільство- Особистість").
Будівля Інституту металофізики
Вчений працює над дослідженням інтерметалевих сполук (хімічні сполуки між металами) для того, щоб знайти матеріал, здатний легко поглинати великий об’єм водневого газу, утримувати його достатній час і легко віддавати при потребі. Винахід такого матеріалу дозволить покращити відношення ваги водню, що зберігається, до загальної ваги системи (тобто зробити такі системи більш легкими) і підвищити безпечність водневих балонів. Володимир Дехтяренко та його команда знайшли, що сполука на основі титану, марганцю, цирконію та ванадію має великий потенціал для застосування у водневій індустрії.
У своєму інтерв’ю Дзеркалу тижня вчений нарікає на катастрофічну нестачу фінансування з боку держави а також на бюрократичні перепони застарілої системи дослідницьких інститутів, через яку їх команда не змогла реалізувати свій виріб потенційному покупцю.
Цей приклад ще раз нагадую про необхідність негайного реформування наукової системи для прийняття найкращих світових практик організації досліджень, а також на посилення фінансування фундаментальної науки державою.
Джерело: Дзеркало тижня
Comments: